Trivias.ro
Evenimente
Curiozitati
Citate
Parteneri
Termeni
Contact
Home
ACONCAGUA 2010

Expeditia Aconcagua 2010 este un proiect initiat de Asociatia Explorer, Filiala Tulcea; acesta are ca obiectiv principal escaladarea Vf. Aconcagua din Argentina, cu altitudinea de 6962m
Aconcagua 2010 este o etapa a proiectului Altitude Addict care vizeaza escaladarea mai multor varfuri din diferite zone ale lumii
Ca proiect adiacent, Asociatia Explorer in colaborare cu Trivias.ro vor sa incerce stabilirea unui record pentru cel mai mare rebus, 100mp, dus si completat la mare altitudine, 6962m

Mai multe detalii pe www.Aconcagua2010.ro
TRIVIAS CHALLENGE

Sambata 17 octombrie 2009 s-a incheiat prima editie Trivias Challenge, desfasurata la Coral Plaza Mall, acesta fiind primul concurs autentic de cultura generala, organizat intre liceele tulcene.
Primul loc a fost castigat de echipa Colegiului Dobrogean “Spiru Haret“, locul 2 revenind Liceului de Arta “George Georgescu” iar locul 3 Colegiului “Brad Segal”.
Premiile au fost inmanate de d-l Constantin Hogea, Primarul Municipiului Tulcea, care intotdeauna a sustinut tineretul tulcean, fiind alaturi la fiecare eveniment cultural-educational.
Site-ul Trivias.ro, organizatorul competitiei, a deschis un nou capitol al evenimentelor media, fiind primul site din Romania dedicat unor astfel de concursuri live de cultura generala.


SPONSORII EVENIMENTULUI:

Primaria Municipiului Tulcea (www.primaria-tulcea.ro)
Coral Plaza Mall (www.coralplazamall.ro)
Publicatia Info Tulcea (www.infotulcea.ro)
Publicatia Acces Nelimitat (www.accesnelimitat.ro)
Fan Courier (www.fancourier.ro)
Artis Design (www.adesign.ro)
Deluxe Computers (www.deluxecomputers.ro)
Valmark Printing
GroupAma Asigurari (www.groupama.ro)
Uby Motors
Terra SRL
Alternative Travel
Scoala de soferi Inter Cris
Promo Production (www.promoproduction.3x.ro)
Complexul turistic Mila 35 (www.mila35.ro)
Centrul muzeal eco-turistic Delta Dunarii (www.icemtl.ro)


Felicitari echipei "Spiru Haret", castigatoarea primei editii (Jewad Adel, Vasile Andreea si Besleaga Yolanda)
Copyright © 2008-2016 Trivias.ro   ***   Toate drepturile rezervate